Chotyniec mistrzem archidiecezji

Trzy zespoły rozegrały (16.06) między sobą na stadionie MOSiR-u w Dukli mecze o tytuł tegorocznego mistrza Archidiecezji Przemyskiej. W 21. edycji Turnieju Ministrantów do lat 16. w piłce nożnej zwyciężyła drużyna z Chotyńca, która pokonała 3:1 Kobylany oraz 2:0 Krzywczę. Drugie miejsce zdobyli piłkarze Krzywczy pokonując w bezpośrednim starciu Kobylany 3:1. Królem strzelców z trzema trafieniami został Hubert Podolak z Krzywczy, a najlepszym zawodnikiem zawodów wybrano Jakuba Kucharski z Chotyńca. Puchar fair-play pojechał do Kobylan. Dzięki kiełbasie z grila od Zakładu Mięsnego „Jasiołka” uczestnicy finału odzyskali utracone kalorie. Wcześniej – na początku imprezy – wzmocnili się duchowo podczas Eucharystii, sprawowanej w dukielskiej Farze przez Diecezjalnego Duszpasterza Sportowców, który w okolicznościowej homilii jako wzór człowieka i chrześcijanina ukazał postać Andresa Iniesty – piłkarza Barcelony i reprezentacji Hiszpanii. W nagrodę ministranci z Chotyńca pojadą w lipcu na 3 dni do Zakopanego. Jest to prezent od Przedsiębiorstwa Produkcji Materiałów Drogowych w Rzeszowie. Za rok Turniej wróci na dawne tory, to znaczy uczestnikami będą ministranci w wieku do klasy ósmej Szkoły Podstawowej, a areną rozgrywek pełnowymiarowe boisko.