Świetny występ w Finale Konkursu Biblijnego

14 maja br. w Instytucie Teologicznym przy Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu odbył się finał Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem „Jezusowa szkoła ucznia w mocy Ducha Świętego”. W finale wzięło udział ponad 120 reprezentantów szkół podstawowych z terenu Archidiecezji. Nasz dekanat reprezentowała trójka naszych parafian – Julia Tyburcy, uczennica klasy VII, oraz Magdalena Piróg i Tomasz Pelczar – uczniowie klasy IV. Zakres materiału obejmował pamięciową znajomość Ewangelii według świętego Marka oraz trzech listów świętego Pawła – dwóch do Tymoteusza oraz do Tytusa.

Nasi parafianie z konkursowymi zadaniami poradzili sobie znakomicie. Do ścisłej czołówki weszła Julia, która zdobywając 59 punktów na 61 możliwych zajęła V miejsce, stając się tym samym laureatem I stopnia. Bardzo dobre wyniki osiągnęli również Magdalena i Tomasz, uzyskując tytuł finalistów. Naszym uczniom gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych osiągnięć naukowych, mając nadzieję, że staną się oni przykładem sięgania po Słowo Boże w codziennym życiu.