Ministranci i lektorzy w Pieninach

 

Dla ministrantów i lektorów z naszej parafii czas od 1-4 sierpnia był czasem spędzonym bardzo miło i aktywnie. Grupa chłopców pod bacznym okiem  ks. Łukasza wybrała się na wycieczkę w Pieniny. Po dotarciu do Szczawnicy zatrzymali się w Domu Rekolekcyjnym Ruchu Światło- Życie, gdzie zostali serdecznie przyjęci.  Nie marnując czasu od razu udali się koleją krzesełkową na Palenicę, skąd podziwiali panoramę na Pieniny i Tatry Słowackie. Wieczorem wspólnie usiedli przy ognisku.
Punktem drugiego dnia był  przejazd do Zakopanego. Sporą atrakcją okazał się wyjazd wyciągiem krzesełkowym na Wielką Krokiew, a po nim zabawy i szaleństwa w  Aquaparku Terma Bukovina.
W trzecim dniu postawili na ruch. Dzielnie zdobyli Trzy Korony, co dało wszystkim wiele satysfakcji . Próbą sił tego dnia był także Park Linowy, na którym najmłodsi ministranci bardzo dzielnie sobie radzili. Ponadto każdego wieczoru spacerowali i zwiedzali Szczawnicę.
W ostatni dzień wycieczki wypożyczyli rowery i udali się na dwugodzinną przejażdżkę malowniczą trasą rowerową wzdłuż Dunajca. Widoki były przepiękne.
Oprócz ogromnego zmęczenia na twarzach chłopców widać było radość z aktywnie spędzonego czasu. Przez wszystkie dni dopisywała im dobra pogoda, świetne humory i czuwała nad nimi Opatrzność Boska.
Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przebiegu tej wycieczki a w szczególności  księdzu Łukaszowi  za opiekę, pomysł, i zaangażowanie.

m5
m2
m1
m4