Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Jedną z form dziękczynienia Chrystusowi za dar wiary otrzymanej w chrzcie świętym będzie możliwość wzięcia udziału w Pielgrzymce do Ziemi Świętej. Byłaby ona zwieńczeniem przeżycia Jubileuszu 1050 – lecia Chrztu Polski. Dla wielu uczniów Chrystusa możliwość dotknięcia, stąpania po Ziemi Jezusa jest marzeniem życia. Poznanie miejsc związanych z Nim pozwala lepiej odkryć samego Jezusa i Jego Ewangelię. Aby odpowiednio wcześniej zaplanować swój czas i możliwości finansowe już teraz publikujemy zaproszenie do wspólnego pielgrzymowania śladami naszego Mistrza. Proponujemy dwa terminy: 09.11-16.11.2016 – wylot z Katowic, cena: 3300 PLN + 100 USD (zostało 3 wolne miejsca) oraz 29.10 -05.11.2016 r. – wylot z Warszawy, cena: 3200PLN + 100USD (zostało 4 wolne miejsca).

CENA ZAWIERA:
– Przelot lotem czarterowym
– Transport komfortowym autobusem na terenie Izraela (lotnicze siedzenia)
– 7 noclegów – Hotel 3*** w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą – 150 USD)
– śniadania, obiadokolacje
– Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
– Opieka duchowa Kapłana
– Przewodnik z jęz. polskim
– Zestaw nagłaśniający
CENA NIE ZAWIERA:
– Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
– Ubezpieczenia od chorób przewlekłych.

PROGRAM:

1 dzień
KATOWICE – TEL AVIV
Zbiórka na lotnisku, odprawa bagażowo – biletowa, wylot do Tel Avivu. Przylot do Tel Avivu w godzinach południowych. Transfer do Jaffy (najstarszego miasta w Izraelu), nawiedzenie kościoła Świętego Piotra. Przejazd do hotelu kolacja i nocleg.

2 dzień
HEBRON – BETLEJEM
Śniadania. Przejazd na Pole Pasterzy, miejsce gdzie Anioł Pasterzom obwieszcza nowinę o Narodzeniu Jezusa. Przejazd do sklepu z dewocjonaliami z możliwością zakupu pamiątek, sklep prowadzony jest od lat przez palestyńskich chrześcijan. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego – Grota Narodzenia. Wizyta w Kościele Świętej Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsce, gdzie najświętsza Maria Pana karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Popołudniu dzień w Hebronie. Wizyta w Synagodze. Grocie Patriarchów – miejscu gdzie pochowani są patriarchowie Abraham, Izaak, Jakub. Kolacja i nocleg.

3 dzień
JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej. Kościół Pater Noster, gdzie znajdują się maloikowe tablice, upamiętniające modlitwę, którą Chrystus nas uczy – Ojcze Nasz. Przejście na pole widokowe na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit miejsca gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – modlitwa Chrystusa w Getsemanii – w Ogrójcu. Przejazd na Syjon Chrześcijański, gdzie mieści się Wieczernik, Synagoga, Grób Króla Dawida. Kolacja i nocleg

4 dzień
JERYCHO – M. MARTWE
Śniadani. Przejazd Doliną Jordanu, po drodze pustynia Wadi Quelt, Jerycho – Źródło Elizeusza i sykomora Zacheusza. Postój pod sykomorą Zacheusza i na polu widokowym pod Górą Kuszenia, przejazd nad Morze Martwe (czas wolny na relaksacyjną kąpiel) kolacja i nocleg.

5 dzień
SEBASTA – NABLUS (SZCHEM)- KANA – NAZARET
Śniadanie. Przejazd do Sebasty – ruin miasta chluby Heroda Wielkiego. Wizyta w Nablusie przy studni Jakubowej. Przejazd do Nazaretu – miasta, gdzie Jezus dorastał. Na koniec dnia wizyta w Kanie Galilejskiej – Sanktuarium Pierwszego Cudu Jezusa (odnowienie sakramentu małżeństwa). Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień
TABOR – TYBERIADA – JORDAN – GALILEA – KAFARNAUM
Śniadanie. Transfer na Górę 8 Błogosławieństw – miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Tabgha – miejsce gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby. Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa. Przejazd nad Jez. Galilejskie po którym podróżować będziemy Łodzią Piotrową. Przerwa na tradycyjny lunch ryba Świętego Piotra (około 18 USD). Przejazd na Górę Przemienienia Pańskiego – wjazd na Górę Tabor. Kolacja i nocleg.

7 dzień
JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do Kościoła Świętej Anny. Przejście Drogi Krzyżowej. Modlitwa i zwiedzenie Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas wolny na starym mieście. Wizyta pod Ścianą Płaczu. Kolacja i nocleg.

8 dzień
TEL AVIV
Śniadanie, transfer na lotnisko, przelot do Polski

Zapisy na pielgrzymkę bezpośrednio u ks. proboszcza w terminie do końca września 2016 roku. 

PIELGRZYMKA DO IZRAELA I JORDANII

21-28.01.2017 – wylot z KATOWIC: CENA 1200 USD + 300 PLN (ZOSTAŁO 9  WOLNYCH MIEJSC)

Jest to trzecia propozycja, z której można skorzystać.