Z pielgrzymką do Łagiewnik

Obchodzony obecnie Rok Miłosierdzia stał się idealną okazją pielgrzymowania do światowego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach. Dlatego też w sobotę 17 września wczesnym rankiem grupa pielgrzymów pod przewodnictwem ks. Łukasza udała się w drogę.
Swoje pielgrzymowanie rozpoczęli od Sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie mieli okazję zwiedzić kościół dolny i górny z pięknymi mozaikami. Wysłuchana prelekcja przybliżyła historię tego wspaniałego miejsca oraz dostarczyła interesujących faktów z życia papieża Polaka. Oczywiście nie mogło zabraknąć też czasu na indywidualną modlitwę.
Kolejnym punktem pielgrzymki była prelekcja siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, która to w niezwykle ciekawy sposób przekazała informacje dotyczące życia siostry Faustyny Kowalskiej, a także podzieliła się przejmującymi świadectwami osób, które doświadczyły miłosiernej miłości Boga. centralnym punktem było uczestnictwo we Mszy św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie każdy mógł powierzać swoje intencje przed cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego. Wizytę w Łagiewnikach zakończyła Koronka przy relikwiach św. Siostry Faustyny. Pomimo, że Kraków żegnany był w strugach deszczu to serca pielgrzymów radowały się z faktu, że mogli tak pięknie i owocnie spędzić ten sobotni dzień.
W drodze powrotnej był czas na obiad, wymianę doświadczeń oraz pamiątkowe zdjęcia. Natomiast w autobusie nie zabrakło modlitwy, śpiewu oraz podziękowań za wspólne pielgrzymowanie.