Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu
28. listopada 2021

 1. Rozpoczęliśmy liturgiczny Adwent. W dni powszednie o godz. 17,00 sprawowane będą Msze święte roratnie. Są to czuwania razem z Maryją, którą symbolizuje dodatkowa świeca, tzw. „Roratka”. Przy wy-gaszonych światłach mroki naszego kościoła, aż do pieśni „Chwała na wysokości Bogu”, rozświetlać będą lampiony w rękach dzieci. Zapraszamy wszystkich na to liturgiczne czuwanie będące oznaką naszego, pełnego tęsknoty i radości oczekiwana na Tego, który ma przyjść powtórnie. Dzieci prosimy, aby oprócz lam-pionów zabierały ze sobą – tak jak w poprzednich latach – przygotowane przez siebie papierowe serca, nie większe niż 10 cm, podpisane własnym imieniem i nazwiskiem. Serca te składane będą przed każdymi Ro-ratami do białego koszyka obok ołtarza. Pod koniec Mszy świętej, przed błogosławieństwem, wylosowane zostaną cztery serca. Autorzy trzech pierwszych przynosić będą małą wiązeczkę siana, którym wyścielone zostanie miejsce w szopce. Czwarte dziecko obniżać będzie gwiazdę odmierzającą dni do Świąt Bożego Narodzenia. Później wszystkie serca będą prezentem w szopce dla Pana Jezusa. Są one symbolem ofiarnej miłości i oddanego Bogu czasu. Prosimy, aby lampionami oświetlać drogę do kościoła i z kościoła, a nie tylko zapalać je w samej świątyni.
  W niedziele po rannej Mszy św. śpiewane będą Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

2.Tak jak w ubiegłym roku, opłatki wigilijne – pobłogosławione w dniu dzisiejszym na porannej Mszy św. –  można będzie nabyć od Pana Antoniego w domu parafialnym po każdej niedzielnej Mszy świętej i po każdej wieczornej Mszy świętej w dniu powszednie. Złożona przy tej okazji ofiara jest główna częścią wynagrodzenia za bardzo ofiarną i oddaną parafii pracę Pana Antoniego.

 1. Zapraszamy na spotkania, które rozpoczną się Mszą świętą roratnią:
  – w poniedziałek Grupy Biblijnej,
  – we wtorek kandydatów na ministrantów oraz scholii,
  – w piątek ministrantów.
 2. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Chrystusa eucharystycznego w monstrancji. Jest I Czwartek Miesiąca.
 3. W piątek od godz. 16.00 okazja do spowiedzi z racji I Piątku Miesiąca. Po Mszy św. adoracja eucharystyczna do godz. 19.00.
 4. Najbliższa sobota jest I Sobotą Miesiąca. Po Roratach wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo Maryjne.
 5. W sobotę Mszą św. o godz. 9.30 sprawowaną w naszym kościele rozpocznie się XIII Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar św. Mikołaja dla chłopców do lat 10. W imprezie, która przeniesie się następnie do MOSiR-u weźmie udział również drużyna reprezentująca naszą parafię.
 6. W zakrystii, w minimalnej cenie 7. zł, są do nabycia wigilijne świece „Caritas”.
 7. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na WSD w Przemyślu. Po Mszach świętych zbierane będą także pieniądze mające być pomocą Kościołom na Wschodzie.
 8. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bolesława Mormol. Prośmy Miłosiernego Boga o życie wieczne w niebie dla niego: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen”.