Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu
18.02.2018.

 1.  Wszystkim, którzy – za pośrednictwem tacy lub konta bankowego – wpłacili ofiary na remont plebanii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 2. W dniu dzisiejszym po Mszach świętych zbiórka do puszek, będąca wsparciem dla ofiar wojny w Syrii w ramach programu pomocy organizowanej przez „Caritas” pod hasłem „Rodzina rodzinie”. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny „AD GENTES”.
 3. Dziś „Gorzkie Żale” o godz. 15,00. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św., a po Mszy św. katecheza przedmałżeńska.
 4. Prosimy dzieci Szkoły Podstawowej, które wyraziły chęć namalowania stacji Drogi Krzyżowej, które będą wyświetlane podczas nabożeństw, aby dostarczyły je do swoich księży katechetów do wtorku włącznie.
 5. W poniedziałek Mszą świętą rozpocznie się spotkanie dla rodziców uczniów klas III Gimnazjum, którzy przygotowują się do Sakramentu Bierzmowania.
 6. We wtorek o godz. 16,15 spotkanie Dziecięcej Grupy Biblijnej.
 7. Również we wtorek Mszą św. o godz. 17,00 rozpocznie się spotkanie formacyjne przed Bierzmowaniem dla uczniów klas VII Szkoły Podstawowej.
 8. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o godz. 16,30, a dla pozostałych w piątek, także o godz. 16,30 Bezpośrednio po Drodze Krzyżowej Msze święte.
 9. W czwartek od godz. 16,00 okazja do osobistej adoracji Chrystusa eucharystycznego w monstrancji.
 10. Tegoroczne trzydniowe rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę 18. Marca. Poprowadzi je ks. Krzysztof Kida – wykładowca homiletyki w WSD w Sandomierzu i proboszcz w Stalowej Woli. W roku przyszłym przed Niedzielą Palmową przeżywać będziemy misje parafialne, którym przewodzić będzie ks. Dariusz Dziadosz – były rektor WSD w Przemyślu, wykładowca Biblii w naszym Seminarium i na KUL-u w Lublinie.
 11. W dniach 23-25. marca 2018 roku w Radymnie odbędzie się Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Jak co roku z dekanatu organizowany jest wyjazd. Koszt to 35 zł. plus kwota za transport w zależności od ilości osób zgłoszonych w dekanacie. Zapisy u ks. Łukasza.
 12. Na bocznych ołtarzach znajdują się skarbonki „Caritas”, do których można składać pieniężne ofiary będące jałmużną wielkopostną dla szczególnie potrzebujących pomocy. Zachęcamy do zabrania ich przez dzieci i złożenia tydzień po Wielkanocy u stóp ołtarza w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
 13. Sakramentalny związek małżeński maja zamiar zawrzeć następujące osoby:
  A/ Artur Pernal zamieszkały w Cergowej na terenie naszej parafii i Julita Elżbieta Szydło zamieszkała w Kobylanach – zapowiedź 2.
 14. W minionym tygodniu w naszej parafialnej wspólnocie pożegnaliśmy śp. ks. Józefa Czarnik i śp. Beatę Połeć . Prośmy o łaskę nieba dla nich: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. A światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym,. Amen”.