Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela Zwykła
14. października 2018

  1. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na trwający od roku remont plebanii. Po Mszach świętych młodzież zbiera finansowe datki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia będącą żywym pomnikiem św. Jana Pawła II.
  2. „Bóg zapłać” naszym seniorom, uczestnikom projektu „Antidotum na samotność”, którzy z własnej chęci, powodowani zapewne odpowiedzialnością za piękno naszej świątyni i jej otoczenia, zebrali i wynieśli ogromną ilość liści spadających z drzew.
  3. Niestety nie wszyscy mają szacunek dla miejsc świętych i Boga się nie boją. W nocy z wtorku na środę (09/10.10) ktoś dokonał aktu wandalizmu obrzucając jajkami nasączonymi prawdopodobnie spalonym olejem silnikowym nasz kościół od strony drogi ponad żeliwnym przedsionkiem. Sprawa została zgłoszona na policję i do prokuratury. Poinformowane zostały także Kuria Metropolitalna w Przemyślu i Wojewódzki Konserwator Zabytków.
  4. Na bocznych ołtarzach znajdują się kartki wypominkowe, na których możemy wpisywać swoich bliskich zmarłych. Będziemy się za nich modlić w miesiącu listopadzie.
  5. W poniedziałek, 22. października po nabożeństwie różańcowym odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach Kursu biblijnego. Zgłosiło się piętnaście osób. Gdyby ktoś chciał się dołączyć, to serdecznie zapraszamy do nowego domu parafialnego.6. We wtorek na godz. 17,00 zapraszamy młodzież klas 7. Szkoły Podstawowej na spotkanie przed Bierzmowaniem. Po nabożeństwie różańcowym, będącym dziękczynieniem za pontyfikat Papieża Polaka w 40. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową, udamy się pod pomnik św. Jana Pawła II.
  6. Zapraszaliśmy w ubiegłym tygodniu na spotkanie w/s powołania chóru parafialnego. Pojawiło się kilkanaście osób, z czego bardzo się cieszymy. W najbliższą środę po nabożeństwie różańcowym zapraszamy na drugie spotkanie. Prosimy o przybycie wszystkich, którzy chcieliby się zaangażować w to przedsięwzięcie, a zwłaszcza mężczyzn.
  7. W czwartek adoracja Chrystusa eucharystycznego w monstrancji od godz. 16,00.
  8. Przebudowywany jest wjazd na teren plebanii mający zapewnić większą drożność i bezpieczeństwo dla wjeżdżających i wyjeżdżających. O pracach z tym związanych i innych poinformujemy w przyszłą niedzielę. Prosimy, aby nie zastawiać przejazdu, ale wjeżdżać na plac za plebanią prawą stroną, a wyjeżdżać również prawą od strony kamiennego ogrodzenia kościoła.
  9. Księża Michalici zapraszają w dn. 19 – 21. 10 na rekolekcje trzeźwościowe do Miejsca Piastowego. Szczegóły na plakacie w gablocie i na ulotkach znajdujących się na bocznych ołtarzach kościoła.
  10. W przedostatnim tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Bronisławę Wiśniowska. Prośmy o dar nieba dla niej: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie. A światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym,. Amen”.