Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela Zwykła A
22. października 2017

 1. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na misje. Rozpoczynający się dziś tydzień jest tygodniem misyjnym. Starajmy się modlitwą i ofiarą wesprzeć misje i misjonarzy, którzy niosą na krańce świata dobrą nowinę o zbawieniu.
 2. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.
 3. We wtorek wspominamy w liturgii bł. Jana Balickiego. Po różańcu modlitwa za przyczyną błogosławionego ks. Jana przy jego relikwiach z możliwością ich ucałowania. Następnie relikwie te zostaną zainstalowane na ołtarzu głównym obok tabernakulum.
 4. We wtorek o godz. 16,00 w salce katechetycznej spotkanie Koła Misyjnego i Koła Biblijnego.
 5. Także we wtorek na Mszę św. o godz. 17,00 zapraszamy młodzież z klas II Gimnazjum i ich rodziców.
 6. Zapraszamy nadal do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, które rozpoczynają się w dni powszednie Mszą świętą o godz. 17,00. W niedziele różaniec odmawiany jest o godz. 17,30.
 7. W czwartek od godz. 16,00 zapraszamy na osobistą adorację Chrystusa eucharystycznego w monstrancji. O godz. 17,00 odmówiony zostanie różaniec, a po nim będzie sprawowana Eucharystia.
 8. Na bocznych ołtarzach znajdują się kartki wypominkowe, na których można wpisywać swoich bliskich zmarłych i za których tradycyjnie będziemy się modlić we wspólnocie Kościoła na różańcu.
 9. W piątek o godz. 16,00 spotkanie dla scholi.
 10. W sobotę święto św. Szymona i Judy Tadeusza – Apostołów.
 11. Wzorem lat ubiegłych młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w dniach 28 i 29 października oraz 01 i 02 listopada rozprowadzać będzie znicze przy dukielskim cmentarzu. Ofiary złożony przy okazji zakupu zniczy przeznaczone są na realizację statutowych celów.
 12. Za dziesięć dni Uroczystość Wszystkich Świętych. Już dziś zapraszamy do korzystania z sakramentu pojednania, aby później móc zyskiwać największe dobro dla naszych bliskich zmarłych, jakim są odpusty zupełne. 01. listopada po Mszy św. o godz. 11,00 wspólna dla obydwu dukielskich parafii procesja na cmentarz połączona z różańcem za zmarłych.
 13. W minionym tygodniu w naszej parafialnej wspólnocie pożegnaliśmy śp. Andrzeja Madzej. Prośmy o łaskę nieba dla niego: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. A światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym,. Amen”.