Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Adwentu
17. grudnia 2017

  1. Wszystkim ofiarodawcom dostrzegającym potrzebę remontu  budynku plebanii i wspierającym to dzieło składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. W zakrystii są do nabycia wigilijne świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest dla szczególnie potrzebujących pomocy. Zadbajmy o to, aby na każdym wigilijnym stole pojawiła się ta tegoroczna świeca będąca wyrazem miłości do Chrystusa przychodzącego w potrzebującym pomocy człowieku. Światło tej świecy odsłania jeden z wymiarów Świąt Bożego Narodzenia. Świecę tę można później razem ze stroikiem postawić na grobie kogoś bliskiego. Można ją zakupić w imieniu zmarłego, jako jałmużnę od niego.
  3. Zachęcamy wszystkich do udziału w Roratach, które w bieżącym tygodniu – z racji dekanalnych spowiedzi – sprawowane będą godzinę później, czyli o 18,00.
  4. W czwartek w naszej parafii dzień spowiedzi przed Bożym Narodzeniem. Księża spowiadać będą w godzinach od 9,00 do 12,00 i od 15,00 do 18,00. W godzinach od 10,30 do 10,50 i od 16,30 do 16,50 będą mieć miejsce po półtoragodzinnej spowiedzi 20. minutowe przerwy.
  5. Spowiedź chorych w ich domach w najbliższy czwartek. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
  6. Również w czwartek po Roratach spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów.
  7. W minionym tygodniu w naszej parafialnej wspólnocie pożegnaliśmy śp. Stanisławę Głód. Prośmy o łaskę nieba dla niej: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie. A światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym,. Amen”.